הפחתת חיובי ארנונה

הפחתת חיובי ארנונה

אחת הטענות של תושבים בישראל ובעלי עסקים רבים היא, שהארנונה בישראל היא יקרה מאוד ובכלל המסים העירוניים גבוהים ומקשים על רמת החיים או על יצירת סביבה עסקית בריאה. טענה זו מועלת לא פעם כאחת הסיבות לכך שעסקים מתקשים לשרוד ואנשים מתקשים להחזיק בנכסים משלהם.

אך הרבה פעמים הארנונה איננה גבוהה כמו שנדמה לנו, אלא שאנחנו פשוט לא מנצלים בצורה חכמה את ההטבות והנחות שמגיעות לנו על פי חוק, עם זה בגלל שאנחנו לא מודעים להן ועם זה בגלל שאנחנו פשוט לא מתייחסים ולא נלחמים בשביל להשתמש בהן. בשני המקרים, על מנת שנוכל ליהנות בצורה נכונה וחכמה מהטבות השונות ולהביא להפחתה בחיובי הארנונה שלנו, כדאי כי נפנה לטובת ייעוץ של עורך דין ארנונה, עורך דין שמתמחה בנושא, אשר ילווה אותנו בתהליך מול הרשויות ויעזור לנו להשיג את ההטבות שמגיעות לנו ולנצל אותן באופן נכון וחכם.

עו"ד ארנונה – במה הוא מתמחה וכיצד הוא יכול לעזור לנו?

עו"ד ארנונה יכול לסייע גם לבעלי עסקים וגם לדיירים בנכסי מגורים אשר משלמים ארנונה. מן הסתם, בשני המקרים, הטבות והנחות בכל הקשור לתשלום ארנונה יכולים לעזור באופן מהותי ולכן חשוב שנדע שאנחנו יכולים להשתמש בשירותיו לצורך כך.

עורך דין ארנונה הוא למעשה מי שמתמחה בייצוג לקוחות פרטיים, תאגידים ובעלי עסקים בהליכים משפטיים ואחרים מול הרשויות המקומיות בכל מה שקשור להפחתה או ביטול מוחלט של מסים עירוניים. עורך דין זה מייצג את לקוחותיו בוועדות ערר, בתי משפט, וכן בניהול מו"מ מול הרשויות בכל הקשור לביטול או הפחתת המסים. במידת הצורך הוא גם יגיש מטעמם ערעור על החלטות ישנות ואף ייצג אותם בעתירות בבג"צ, במידה וההחלטה שהתקבלה על ידי הרשות איננה חוקתית וגורמת להם נזק.

התהליך שבו מעורב עורך הדין מתחילתו ועד סופו, כולל עבודה רבה עם מומחים, כולל רואי חשבון, שמאים וגורמים אחרים שמתמחים בדיני מקרקעין ובמסים עירוניים נלויים, כשהרעיון הוא להוכיח שיש להעניק ללקוח הטבה או הנחה בתשלום מסי עירייה, או לחלופין, להוכיח שנלקח ממנו סכום כסף גדול יותר ממה שאמור היה להיגבות. כמובן שכל בקשה או תביעה, מגובה במסמכים ותצהירים שמוכיחים את טענתו. לשם כך, יש לבצע עבודה מקיפה לפני שמגישים בקשה או תביעה, העבודה תתבסס על פסיקות ישנות, תקדימים, וכן על חוות דעת של מומחים אשר יבקשו להוכיח את צדקת דרכו של הלקוח.

חשוב לציין, שעיריות רבות משנות לעתים את ההחלטות שלהן בכל הקשור לתשלום מסי עירייה, לגבי הסכומים וכן לגבי הטבות והנחות, על כן חשוב להיות מעודכנים ולדעת מה השתנה ומתי. זה חלק בלתי נפרד מעבודתו של עורך דין ארנונה אשר מייצג לקוחות במגזר הפרטי והעסקי אל מול רשויות מקומיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *