קולטי האדים של חברת דלונגי

קולטי האדים של חברת דלונגי

כמעט בכל מטבח חדש, כזה שנבנה בבית חדש או כזה שנבנה בבית משופץ, נהוג להתקין כיום קולט אדים. קולט זה מטרתו לקלוט את אדי הבישול ולמנוע מהם להישאר במטבח וליצור תחושה לא נעימה.

קולט אדים נהוג להתקין מעל אזור הבישול במטבח, קרי מעל הכיריים והשיש, כשלקולט מחוברת ארובה אשר מפזרת את האדים מחוץ למבנה. בניגוד לקולטים ישנים הרי שכיום הקולט מגיע בעיצוב ייחודי שמתאים למטבחים חדישים, הן מטבחים בעיצוב מודרני, קרי מתכתי והן עיצוב כפרי, קרי מטבח עשוי עץ.

דוגמא לקולט אדים איכותי שזוכה להצלחה גדולה הוא קולט אדים דלונגי. מדובר על קולט אדים של אחת החברות המובילות בעולם למכשירי חשמל ובפרט מכשירים למטבח. חברת דלונגי, כידוע, מייצרת מקררים, תנורים, מיקרוגלים ומכשירים נוספים. במהלך השנים היא נכנסה גם לתחום של קולטי אדים וכיום אפשר למצוא קולטים כאלה במגוון מטבחים, הן מטבחים פרטיים והן מטבחים תעשייתיים.

מבחר אפשרויות ודגמים

קולטי אדים דלונגי מגיעים בשלל צורות כך למשל אפשר למצוא קולט אדים דלונגי בצורה שטוח כשהארובה איננה בולטת לעין והיא נמצאת מחוץ למטבח, לעומת זאת אפשר למצוא קולטי אדים דלונגי שיורדים כלפי מטה וקרובים מאוד לכיריים, הארובה נמצאת בחלקה בפנים המטבח ובחלקה מחוץ למטבח. ניתן למצוא קולטים מרובעים, מלבנים,משולשים, ולאחרונה גם החלו לייצר קולטים מעוגלים. הקולטים עשויים זכוכית מסוגים וצבעים שונים, הם יכולים להשתלב בצורות שונות במטבח על פי גודלו וצורתו.

כיצד בוחרים קולט אדים דלונגי?

ישנם מספר דברים שיש לשים לב אליהם כאשר אנחנו בוחרים קולט אדים ובפרט קולט אדים דלונגי:

1. ראשית, עלינו לשים לב לעוצמת השאיבה של הקולט, ככל שהעוצמה גדולה וחזקה יותר כך הוא ישאב יותר אדים והמטבח יהיה יותר נקי ומאוורר. עוצמת השאיבה יכולה להגיע ל-900 מטר מעוקב לשעה ואף יותר. יש להדגיש שלקולטים כיום יש עוצמות שאיבה שונות אשר השימוש בהם נעשה על פי סוג ומידת הבישול.

2. עלינו לשים לב שהקולט עובד בשקט, כך נוכל ליהנות מבישול שקט ושהייה נוחה במטבח. קולט אדים שאיננו עובד בשקט יכול להפריע לנו בזמן ואחרי הבישול.

3. רשתות סינון. הרשתות אמורות להיות נקיות כל העת, ולכן יש לוודא שהן מתפרקות וניתן לנקות אותן בקלות.

4. גודל. יש להתייחס לנקודה זו ביחס לשטח המטבח ולשטח הבישול בפרט. בדרך כלל נהוג שהקולט נמצא, כאמור, מעל הכיריים והשיש, לכן חשוב לשים לב שיש מספיק שטח במקום לשם כך.

5. תאורה, מאחר וסביר להניח שתרצו לבשל גם בלילה בוודאי תרצו להפעיל את הקולט גם בשעות אלו, על כן יש לשים לב שהקולט מכיל נקודות תאורה.

6. תבחנו האם יש טיימר לקולט, האם הוא עובד באופן עצמאי או שיש להדליק אותו.

 

 

Comments are closed.