ניקוי ספות בד

ניקוי ספות בד

רהיטים הינם פריטים דומיננטיים ובעלי נוכחות ומשמשים את בעליהם לשלל צרכים – מערכות הישיבה, הספות והכיסאות נמצאים במרבית חללי הבית, הפרטיים והציבוריים. הספות ומערכות הישיבה נמצאות בסלון, בחדרי משפחה, בחדרי אירוח ובעוד מקומות.

ספות בד הן מהנפוצות ביותר שיש בגלל מחירם הנוח יחסית, הנוחות בישיבה עליהם, בזכות יופי הבדים ועיצובם ומעוד סיבות. אם יש ברשותכם ספות כאלו הרי יש צורך לנקותם ניקיון תקופתי או גם ניקיון מיוחד וממוקד נדרש. במקרים רבים, בדי הריפוד נחשבים יקרים וטיפול שאיננו נכון בהם יכול לגרום להם נזק רציני, ולעתים, גם בלתי הפיך. לכן, מומלץ לפנות לחברה מקצועית בתחום.  בכל אופן, אם אתם רוצים לבצע ניקוי עצמאי, טוב תעשו אם תנהגו על פי הכללים הבאים.

ספות נוטות להתלכלך ממזון ומשקה, מלכלוך שמביאים חיות הבית, מכתמי זיעה, משומן גוף וכו' – ניקוי ספות בד בעבודה עצמית יש לעשות בזהירות רבה כדי לא לגרום לנזקים. ראשית, יש לשאוב אבק עם מברשת מתאימה. בספות שיש עליהם שערות של בעלי חיים מומלץ להשתמש בכפפות לחות ובתנועות סיבוביות. בצורה כזאת כל השערות יסולקו לחלוטין.

עשה ואל תעשה…

ניקוי כתמים קיימים זו כבר אופרה אחרת וכאן יש צורך לזהות את סוגי הכתמים.
ראשית טוב לדעת מה לא צריך לעשות:
1. לא להרטיב – הרטיבות עלולה שלא להיעלם ואז עלול להתפתח עובש עם ריח שאיננו נעים.
2. לא לשפשף את הכתם שבבד – הדבר יכול לגרום להחדרת הלכלוך עמוק לבד ואז יהיה קשה לסלקו.
3. לא להבריש – הברשה שאיננה נכונה יכולה לגרום לעיוות הסיבים של הספה ופגיעה במראה שלה.
4. יש להשתמש בחומרי ניקיון מתאימים – בדי ספות רבים הם בדים מעורבים ולא כל חומר ניקוי מתאים להם. כמו כן, אסור להשתמש בחומרי ניקוי דוגמת, אקונומיקה, מסירי שומנים, אצטון ואחרים אשר מסוגלים לגרום לנזק בלתי הפיך.

הכתמים השכיחים ביותר

הבית הוא מקום דינאמי שמסתובבים בו בני הבית, אורחים ומבקרים ומטבע הדברים, קורה לעתים שנוצרים כתמים על ספות ומומלץ לטפל בהם באופן מיידי:
א. כתמים על בסיס מים – יש לספוג כתמים אלו במהירות עם מטלית יבשה, ולאחר מכן, לנקות את המקום עם מטלית לחה  ובעזרת סבון כלים. יש לייבש את המקום בעזרת מייבש שיער.
ב. דיו ודם – ניקוי עם מטלית טבולה במי חמצן. מומלץ לנסות לנקות תחילה במקום פינתי ונסתר.
ג. שמן – כתמי שמן לנסות להסיר עם מטלית לחה וסבון כלים.

כאשר נותרים כתמים שלא מצליחים להורידם מומלץ לפנות לחברת פינוי דירה מקצועית המנוסה בתחום, אשר תיקח את הספה שלכם בחינם לטובת תרומה, מחזור או מכירה יד2.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *